Suguhaiguste kiirtestide XL komplekt naisele - 6 nakkuse tuvastamiseks (sh HIV)

97.90 €
Suguhaiguste kiirtestide komplekt naisele sh HIV

Suguhaiguste kiirtestide komplekt naisele koosneb 4 iseseisvast testist, mille abil saad tuvastada 5 enamlevinud suguhaigust ning lisaks on komplektis ka HIV kiirtest.

Kõik testid saad teha mugavalt ja kiirelt oma kodus ning analüüse ei ole vaja laborisse saata.

Testikomplektiga saad tuvastada järgmisi nakkusi:

Test nr 1: klamüdioos

Test nr 2: trihhomonoos, kandidoos, bakteriaalne vaginoos (1 test kolme nakkuse tuvastamiseks)

Test nr 3: süüfilis

Test nr 4: HIV

 

Kas sa peaksid suguhaiguste testid tegema? Jah, kindlasti, kui...

  • sul on toimunud kaitsmata vahekord uue või juhusliku seksuaalpartneriga;
  • alustad uut seksuaalsuhet uue partneriga;
  • raseduse planeerimisel ja/või raseduse alguses (suguhaigused kanduvad üle emalt lapsele raseduse või sünnituse käigus)
  • sul on suurenenud, koostiselt muutunud või halvalõhnaline tupevoolus, haavandid või lööve; või esinevad probleemid pärast seksuaalvahekorda;
  • suguelundite sügelus (sh ka tupe või välissuguelundite puhul);
  • valu alakõhus; valu urineerimisel või seksuaalvahekorra ajal:
  • kui sinu partneril on diagnoositud suguhaigus;
  • kui sul esineb üks või mitu järgmistest sümptomitest: pidev väsimustunne, põhjuseta kaalukaotus, kuiv köha, mis ei ole põhjustatud suitsetamisest, bronhiidist ega kopsupõletikust, nädalaid kestev väike palavik ja/või kõhulahtisus, öine higistamine, nahalööve, suurenenud lümfisõlmed kaelal, kaenlaalustes või kubemes (tüüpilised HIV sümptomid).

 

Miks on oluline testida korraga mitme suguhaiguse olemasolu?

Kui Sul oli oht, et võisid nakatuda ühte haigusesse, on olemas risk, et samal ajal nakatusid ka mõnda teise suguhaigusesse. Paraku pole olemas ühteainsat ravimit, millega saaks korraga välja ravida kõik suguhaigused. Sageli esinevad mitme suguhaigusega nakatunud inimesel kaebused, mis on iseloomulikud vaid ühele haigusele, kuid teise (või ka kolmanda) haiguse sümptomid jäävad varjatuks. Seetõttu on mõistlik teha teha korraga mitu testi ning selline on tavapärane praktika ka meditsiiniasutustes.

 

Kas ma ikka peaksin suguhaiguste testi tegema ka siis, kui mul mingeid sümptomeid ei ole?

JAH! Uue partneri ja kaitsmata vahekorra puhul on see parim viis oma tervist kaitsta.

Peaaegu kõikide eelpoolnimetatud suguhaiguste puhul võib juhtuda nii, et tüüpilisi sümptomeid ei avaldugi. Seksuaalse riskikäitumise puhul  tasub end testida regulaarselt iga kolme kuu tagant!

Pea meeles - ükski seksuaalsel teel leviv infektsioon ei kao iseenesest!

 

 Millised on ohud, kui sa jätad suguhaiguse diagnoosimata?

Sellega võid põhjustada tõsiseid tüsistusi ning järelhaigusi, sealhulgas viljatust, loote kaotust, emakavälist rasedust, anogenitaalset vähki. Parasiidid võivad meestel kusti kaudu levida munandimanustesse, eesnäärmesse või põide ja põhjustada seal põletiku.

HI-viirusega nakatumisest teada saamisel on suurim eelis, et saad alustada raviga niipea, kui seda vajad. Ravivõimalused niivõrd arenenud, et õigel ajal alustatud ja õige ravi puhul võid elada aktiivselt ja tervena normaalse eluea. Kuid varane diagnoosimine on kriitilise tähtsusega!

 

Mida pean tegema siis, kui suguhaiguste test on positiivne?

Juhul, kui mõne suguhaiguste testi tulemus on positiivne, pöördu kohe perearsti poole, sest õige ravi on paranemiseks väga oluline. Mõnikord võib esineda juhtumeid, mil test näitab positiivset tulemust ka siis, kui tegelikku nakatumist pole olnud. Tavaliselt on selle põhjuseks sarnane infektsioon või varasem nakkus (sh ravitud). Ka neil juhtudel pead kohe perearsti poole pöörduma.

 

Millal peale vahekorda võib suguhaiguste testi teha?

Süüfilise puhul võta arvesse, et pärast nakatumist võib kuluda veidi aega (5 päeva kuni 4 nädalat), enne kui keha toodab tuvastamiseks piisavalt antikehi. Ka muude haiguste puhul võib pärast hiljutist kokkupuudet bakteriga olla testi tulemus negatiivne ja see ei välista nakkuse esinemist. Seega juhul, kui said negatiivse tulemuse, kuid ikkagi kahtled, korda testimist kuu aja pärast uue testikomplektiga.

HIV testi puhul ei pruugi tulemus olla õige enne, kui võimalikust nakatumisest on möödunud 3 kuud (nii kaua võib kuluda aega antikehade moodustumiseks), kuid võid testi teha juba 22 päeva möödumisel kaitsmata vahekorrast ja vajadusel testi 3 kuu möödumisel korrata.

 

Suguhaiguste testikomplekti saad meie e-poest osta ANONÜÜMSELT!

 

 

97.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.