Kilpnäärme alatalitluse test

22.90 €
Kilpnäärme alatalitluse test
kilpnäärme alatalituse testimine

Kilpnäärme alatalitluse test näitab, kas sinu kilpnääre töötab normaalselt ja kas siin võib peituda järgmiste probleemide põhjus:

  • pidev väsimus;
  • meeleolu langus;
  • pidev külmatunne:
  • kaalutõus;
  • nahakuivus, küünte ja/või juuste haprus, juuste väljalangemine; 
  • püsiv kõhukinnisus;
  • menstruatsioonitsükli häired. 

Kilpnäärmehaigused on väga levinud - USA andmetel esineb neid ca 12% rahvastikust ja ühel naisel kaheksast tekib elu jooksul mõni kilpnäärmehaigus. Kilpnäärme alatalituse testi soovitatakse teha naistel vanusevahemikus 35-64 eluaastat vähemalt 1 kord aastas. 

Kas kilpnäärme alatalitust esineb ka meestel?

Jah, esineb küll, kuid harvem ja meestel võivad kilpnäärme alatalituse sümptomid olla varjatumad. Kilpnäärme alatalituse testi võivad kasutada ka mehed. 

 

Kuidas kilpnäärme alatalituse test THYRO-Check® toimib?

THYRO-Check® on sõrmeotsas verest tehtav kiire immuundiagnostiline test TSH kõrgenenud väärtuse tuvastamiseks.  Ajuripatsi ehk hüpofüüsi poolt eritatav kilpnääret stimuleeriv hormoon (TSH, türeotropiin) reguleerib ja kontrollib kilpnäärme tööd. TSH väärtuse suurenemine näitab kilpnäärme alatalitlust ning sellel põhineb ka kilpnäärme alatalitluse tuvastamine THYRO-Check® kilpnäärme alatalituse testiga. Seetõttu näitab positiivse testitulemuse puhul esinev TSH väärtus üle 5 µIU/ml, et tõenäoliselt on Sul kilpnäärme alatalitlus (hüpotüreoos ehk hüpotüreoidism).

 

Kilpnäärme alatalituse testi THYRO-Check® testi saab kasutada mistahes kellaajal. THYRO-Check® testi ei saa kasutada asendusravi korral kilpnäärmehormoonidega.

 

Mida Sa pead tegema kilpnäärme alatalituse testi positiivse tulemuse korral?


Positiivne testitulemus tähendab, et TSH väärtus veres on normist kõrgem (5 µIU/ml) ja et Sa peaksid nõu pidama oma arstiga. Seejärel otsustab arst lisauuringute vajaduse.

 

Mida pead tegema kilpnäärme alatalituse testi negatiivse tulemuse korral?

Negatiivne tulemus tähendab, et TSH sisaldus on väiksem kui 5 µIU/ml ja jääb rahvusvahelise standardi järgi normi piiresse. Sümptomite püsimisel soovitame siiski arstiga nõu pidada.

 

Kilpnäärme alatalituse test THYRO-Check on toodetud Prantsusmaal.

 

 

22.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.