Streptokokk A kiirtest STREPA'LERT

16.90 €
Streptokokk A kiirtest STREPALERT

STREPA'LERT A on streptokokk A (A-grupi β-hemolüütilise streptokoki) määramiseks kurgunakkuse korral. Selle kiirtesti abil on võimalik kindlaks teha, kas valusa kurgu põhjus on A-grupi streptokokk või mõni muu tekitaja (tavaliselt viirus), mis ei vaja antibiootikumravi. Kliinilise pildi või vaatluse abil ei ole sageli võimalik eristada viiruslikku infektsiooni bakteriaalsest. 

Laps on haige. On see angiin? Larüngiit? Farüngiit? Täpse diagnoosi paneb muidugi arst. Aga mis on streptokokk A nakkus ja miks seda oleks vaja eristada tavalisest viirushaigusest?
Kurgunakkust põhjustav A-grupi β-hemolüütiline streptokokk (tuntud ka kui Streptococcus pyogenes) on tavalisim ägeda kurgupõletiku (farüngiidi) bakteriaalne põhjus ning samuti mõne nahainfektsiooni, nt impetiigo ja erüsiipelase tekitaja.   

Enamasti on valusa kurgu põhjuseks viirusinfektsioon, mis laheneb ise, ilma kasutu antibiootikumravita. Kuigi A-grupi streptokokk-nakkused mööduvad mõnikord ilma ravita mõne päevaga, kirjutavad arstid võimalike raskekujuliste tüsistuste, nt reuma või ägeda glomerulonefriidi vältimiseks välja antibiootikume. STREPA’LERT®-i test on spetsiifiline immunoloogiline test A-grupi streptokokkide tuvastamiseks kurguhaiguse korral. Selle abil on võimalik kiiresti kindlaks teha, kas valusa kurgu põhjus on A-grupi streptokokk või mõni muu tekitaja (tavaliselt viirus), mis ei vaja antibiootikumravi.

 

Millal tuleks streptokokk A kiirtesti STREPA'LERT kasutada?
STREPA’LERT®-i testi tuleks kasutada juhul, kui sul või su lapsel on streptokoki infektsioonile iseloomulikud sümptomid, nt punane/turses kurk või mandlid, lihasvalu, peavalu, iiveldus, oksendamine või loidus. Kindlasti on põhjust kahtlustada streptokokk A bakterit juhul ,kui esineb farüngiit koos nahalööbega. 

 

Kuidas STREPA’LERT®-i sptreptokokk A tuvastamise kiirtest töötab - keeruline, aga täpne selgitus!
Valusa kurgu põhjused võivad olla A-grupi β-hemolüütilised streptokokid. Antibiootikumravi alustamiseks on vaja need esmalt kindlaks teha. Kurgukaape spetsiifilise ekstaheerimisprotsessi käigus on võimalik A-grupi β-hemolüütilise streptokoki marker (LPS antigeen) isoleerida ja seejärel spetsiifiliste LPS antigeeni antikehadega kindlaks teha.

 

Kui täpne on STREPA’LERTi streptokokk A kiirtest?
STREPA’LERT®-i test on täpne. Uuringutes on testi tulemused 96,4%-l sarnased referentsmeetodiga. Samasugust kiirtesti kasutavad ka meditsiinilaborid, haiglad ja arstid. 

 

Streptokokk A kiirtesti karbis on kõik vajalik testi läbiviimiseks ja vastuse saad 10 minuti jooksul!
-    1 kinnine alumiiniumkotike 1 ribatesti ja 1 kotike niiskustimava ainega
-    1 steriilne tampoon
-    1 steriilne puust keelespaatel
-    1 pudel ekstraheerimislahust 1 (sinise korgiga): 1 ml
-    1 pudel ekstraheerimislahust 2 (rohelise korgiga): 1 ml
-    1 tühi ekstraheerimiskatsuti
-    1 kärgjas katsutite alus
-    1 kasutusjuhend

Analüüsi tegemisega saad sa ise kenasti hakkama. Testi jaoks ei ole sul vaja verd võtta, vaid see tehakse kurgukaape abil. Sul tuleb väikese pakendis oleva spaatliga võtta kurgust ja suulaelt, mandlite ümbert ja mujalt, kus on punane, pisut kaabet. Seejärel  jälgi kasutusjuhendis kirjas olevat instruktsiooni ja vii test lõpuni.  Kasutusjuhendis on kirjas, kuidas testi tulemusi tõlgendada - kas kurgukaapes on streptokokk A jälgi või mitte. 

 

Mida teha, kui streptokokk A testi tulemus on positiivne (st leiti streptokokk A)?

Palun pöördu arsti poole täpsemate juhiste saamiseks. 

 

Mida ma peaksin negatiivse tulemuse korral tegema?
Negatiivne tulemus tähendab, et valusa kurgu põhjuseks on viirushaigus või ei sisaldanud kurgukaabe tuvastamiseks piisaval hulgal A-grupi streptokokke. Sümptomite püsimisel peaksid pöörduma arsti poole.

 

STREP'ALERT tootja info.

Rue de l’Expansion – ZAT du Londeau – Cerisé
BP 181 - 61006 ALENCON Cedex (Prantsusmaa)

Applimed SA (steriilne tampoon ja spaatel)
ZI, route Pra de Plan – 1-CH 1618 – Châtel Saint Denis (Šveits)
 

16.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.