Klamüüdia kiirtest naisele Viola

29.90 €
klamüüdia test

Klamüüdia kiirtest annab 15 minutiga vastuse, kas sul võib olla klamüüdia ehk klamüdioos - Eestis kõige enam levinud seksuaalsel teel leviv infektsioon. Klamüüdia kulgeb ilma väga sageli ilma sümptomiteta, seepärast tee test õigel ajal ja väldi hilisemaid tüsistusi.

 

Tee klamüüdia test, kui Sul on klamüüdia tunnused või kui Sa kuulud riskigruppi:
  • oled seksuaalselt aktiivne ja vahetad partnereid (klamüdioos ehk klamüüdia esineb enamasti just noortel meestel ja naistel);
  • seksuaalakti käigus ei kasuta alati kondoome;
  • sul on suurenenud tupevoolus;
  • sul on veritsemine, limamädane voolus pärast seksuaalvahekorda;
  • sul on valu alakõhus; valu urineerimisel.
  • meestel võib peenisest tulla eritist või on urineerimine valulik, kuid sümptomid võivad ka üldse puududa. 

 

NB! Test ei sobi raseduse ajal kasutamiseks

Nakkuse saamisest haiguse avaldumiseni kulub keskmiselt 3-14 päeva. Sümptomid võivad avalduda kohe peale nakatumist või palju kuid hiljem. Ravimata jäänud klamüdioosi puhul puhul võib haigus uuesti aktiviseeruda ka alles aastaid hiljem.

 

Milline oht on klamüüdial naise tervisele?

Klamüüdia on sugulisel teel edasikantav haigus, mida põhjustab rakusisene parasiit Chlamydia trachomatis. Ravi puudumine võib põhjustada munajuhade ja munasarjade põletikku, emakakaelapõletikku, kusitipõletikku, viljatust, suureneb risk emakavälisele rasedusele ja enneaegsete sünnituste esinemisele.

 

OLULINE TEADA!

Klamüdioos (klamüüdia) võib sul olla ilma kaebusi tekitamata ja nii ei pruugi sa seda aastaid avastada. Klamüüdia infektsioon kulgeb kirjanduse andmetel asümptomaatiliselt (kaebusi põhjustamata) 70% naistest.

 

Kuidas klamüüdia testi teha?

Testi proov tuleb võtta emakakaelalt  kaasasoleva vatitampooniga (vt lehel olevat kasutusjuhendit).
Pakend sisaldab: 1 testkassetti, 1 steriilset vatitampooni tupeproovi võtmiseks, puhverlahust ja kasutusjuhendit eesti ja vene keeles.

 

Kui klamüüdia test on positiivne?

Positiivse testi tulemuse korral pöördu kindlasti oma arsti poole, et vältida tõsiseid tüsistusi ning alustada raviga. Konsulteeri alati arstiga enne mistahes meditsiinilise otsuse tegemist!

 

Testi täpsus on 98,3% võrreldes labori meetodiga.

 

NB! Kui sul oli võimalus nakatuda klamüüdiasse, võis olla võimalus nakatuda ka mõnesse muusse suguhaigusesse. Suguhaiguste testikomplektiga saad kontrollida, ega sa pole nakatunud ka mõnda muusse haigusesse!

ManusSuurus
Health Care klamüüdia test kasutusjuhend.pdf2.21 MB
29.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.