Allergiatest 3in1 kassi-, õietolmu- ja tolmulestaallergia tuvastamiseks

39.90 €
allergia allergeenide leidmine

Korraga kolme erinevat allergiat tuvastav kodune allergiatest on hädavajalik inimesele, keda sageli vaevavad nohu, köha, silma-  või nahaprobleemid. Ka lapsevanemad, kes kurdavad, et laps on sagedamini haige kui terve, võiks lapsele allergiatesti teha.

 

Kolm-ühes allergiatest aitab tuvastada, kas Sul või Su pereliikmel on kassi-, õietolmu- ja/või tolmulestaallergia, seda iga allergeeni eraldi.

Allergiatest sobib kasutamiseks alates 1. eluaastast

Lihtne, mugav ja täpne kiirtest annab sama usaldusväärse tulemuse kui laboritest ja võimaldab Sul 45 minutiga teada saada, kas

  • Sind vaevav köha ja nohu (eriti pikaajaline) on viirushaigusest või hoopis allergia tagajärg;
  • punetavad silmad, kipitus või silmapõletik on allergilise tekkepõhjusega;
  • allergia võib olla põhjuseks, miks Sul esineb naha sügelus, ekseem või lööve;
Soovitame kindlasti selle testi teha enne, kui peresse võetakse kass! Kassiallergia on üks levinumaid allergiaid.
 

Kuidas allergiatest töötab?

90-95% allergilistest sümptomitest (vesine nohu punetavad silmad, köha, raskused hingamisel) on põhjustatud just õhuslenduvatest allergeenidest. ​Allergeenide mõjul kõrgeneb vastavate antikehade tase (IgE, immunoglobuliin) ja meie kiirtestiga tehtav vereanalüüs tuvastabki nende antikehade tõusu. Võrreldes laborimeetodiga, on allergia kiirtesti täpsus 98%. 

Allergia kiirtest on heaks kiidetud paljude Euroopa allergoloogide poolt. 

 

Millised on riskid, kui allergia jääb tuvastamata?

Astma.
Kergematel juhtudel hakkab allergilist inimest vaevama krooniline ninakinnisus või -põletik, mis omakorda võib viia uneapnoe tekkimiseni. Kui inimene magab öösel halvasti, on ta sageli ka päeval väsinud ja unine, mistõttu võib kannatada töö või õppetükkide tegemine. Kuid halvemal juhul viib ravimata allergia ka juba raskema terviseprobleemi - astma tekkimiseni.
 
Ristallergiad.
Allergik peab kindlasti arvestama ka ristallergiate ohuga. Näiteks võib kase õietolmule allergilisel inimesel esineda vaevusi õunte või pirnide söömisel, heintaimede allergia puhul aga probleeme tomati, apelsini või meloniga. Teades seda, millele täpselt allergiline ollakse, saab inimene tähelepanelikumalt jälgida ka ristallergia tekkimise võimalust ja seda riski varakult vähendada. 
 
Oma allergiatest teadlik inimene saab teha muudatusi ka oma elustiilis ja vähendada kokkupuudet allergeenidega.
 
 
Ka siis, kui allergik on harjunud ostma käsimüügist erinevaid allergiasümptomeid leevendavaid ravimeid, on kasulik teada, millele ta täpsemalt allergiline on. Nimelt on mõne allergiatüübi puhul efektiivsemad ninaspreid, mõnel puhul salvid või tabletid erineva toimeaine kontsentratsiooniga.
 
 
Kuidas allergiatesti teha?
 
Testi tegemine on jõukohane igaühele ning pakendis on kaasas ka piltidega kasutusjuhend. Test tehakse sõrmeotsa verest ning see pole valus. Väike eelvinnastatud torkeseadeldis vajutatakse sõrmeotsale, kaasasoleva pipeti abil pannakse tilk verd spetsiaalsesse testialusel olevasse avasse ning lisatakse testilahus. 45 minut pärast on iga allergeeni puhul omaette testiaknas näha, kas olete just sellele allergeenile tundlik või mitte.
 
Allergiatesti võib teha igal ajal, sõltumata söögikordadest, hooajast, toitumisest jne. Test annab õige vastuse isegi siis, kui testi tegemise päeval allergiasümptomeid ei ole.

 

Mida teha siis, kui allergiatest on positiivne?

Pöörduge koos testi tulemustega oma perearsti poole. Häid allergiaravimeid on meil Eestis väga mitmesuguseid ja arst aitab valida teile sobivaimad. Kui vaja, suunab arst Teid edasi allergoloogi juurde laialdasema uuringu tegemiseks. 

 

Allergiatesti pakendis on kõik vajalik testi tegemiseks:

  • kasutusjuhend eesti ja vene keeles;
  • steriilne torkamisseade ja pipett sõrmeotsavere kogumiseks;
  • 1 pudel lahust;
  • allergiatest.

Allergiatesti kasutusjuhend pdf-formaadis on allpool.

 

3in1 allergiatest IMUTEST
ManusSuurus
Allergiatestide kliinilised uuringud.pdf172.96 KB
IMUTEST 3 in 1_EST 9.09.2015.pdf581.25 KB
IMUTEST 3 in 1_RUS 9.09.2015docx.pdf516.8 KB
39.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.