Süüfilise kiirtest

21.90 €
süüfilise kiirtest kodus kasutamiseks

Süüfilise kiirtest on mõeldud süüfilise iseseisvaks tuvastamiseks sõrmeotsa verest. Testi saad teha oma kodus, analüüsi pole vaja laborisse saata. Test on mõeldud nii naistele kui meestele.

Mis on süüfilis?

Süüfilis on suguhaigus, mis läbib iseloomulikud nakkuse staadiumid: primaarne, sekundaarne, tertsiaarne ja kvaternaarne. Nendele etappidele on iseloomulikud erinevad kliinilised sümptomid; tavapäraselt tekivad esialgu haavandid, mida nimetatakse šankeriks, seejärel tekib süüfilisele omane lööve, millele järgnevad pikaajalised peiteperioodid. Ravimata nakkus võib lõpuks tingida südame-veresoonkonna probleemide ja neurosüüfilise ehk närvisüsteemi kahjustuste tekkimise.
Spiroheetide ehk keeritsbakterite Treponema pallidum (TP) tekitatud infektsioon saadakse tavaliselt sugulisel teel, kuigi haigus võib edasi kanduda ka nakatunud vere ülekandmisel. Samuti on täheldatud emakasisest nakatumist.

Kuidas ja millal süüfilis avaldub?
Kuni 4 nädala jooksul peale nakatumist tekib üks või mitu valutut, tihket, roosakaspunast haavandit. Seejärel võivad suureneda selle piirkonna lümfisõlmed, mis on samuti valutud. Haavandid võivad ka ise paraneda, kuid haigus areneb edasi.  Võivad esineda ka üldnähud nagu halvenenud enesetunne, väsimus jne. Need võivad ise kaduda ja uuesti tekkida. Pane tähele, et haigus võib vahel kulgeda ka ilma lööveteta, nn „varjatud„  kujul!

 

Millal võiks end testida süüfilise suhtes?

  • Kui oled juba suguelu alustanud ja tunned end hästi, kuid soovid end lasta kontrollida;
  • kui Sinul  või Sinu partneril on mitmeid seksuaalpartnereid;
  • kui Sinu partneril on diagnoositud suguhaigus;
  • kui on toimunud kaitsmata vahekord uue või juhusliku seksuaalpartneriga;
  • enne uue seksuaalsuhte alustamist:
  • kui kahtlustad endal suguhaigust; 
  • kindlasti tuleb end testida, kui Sul on kujunenud haigustunnused, mis viitavad süüfilise võimalusele  (suguelundil võivad esineda haavandid, mis võivad olla valutud).

 

​Milline oht on väljaravimata süüfilisel sinu tervisele? 

Võivad tekkida ravile allumatud muutused ajus, närvisüsteemis ja südame veresoonkonna;
ravimata süüfilisehaige rase naine võib nakatada loodet, kuid nakatumine võib toimuda ka sünnituse käigus.
kuna süüfilis võib vahel kulgeda üldse ilma haigustunnusteta või vaevumärgatavate haigustunnustega, on soovitav perioodiliselt (näiteks kaks korda aastas) kontrollida end neil, kellel on sageli erinevaid seksuaalpartnereid.

 

Kuidas süüfilise kiirtest SYPH-CHECK-1® töötab?
Kui kehas leidub TP-baktereid, kutsutakse immuunsüsteemis esile kindlate antikehade tootmine. Need ringlevad antikehad on suutelised tundma ära keeritsbaktereid ja kinnituma nende külge. SYPH-CHECK-1® analüüsiga tuvastatakse konkreetselt taolisi TB-vastaseid antikehi verest ja seega näidatakse keeritsbakterite olemasolu. SYPH-CHECK-1® analüüsi tuleks kasutada kliiniliste sümptomite ilmnemisel, peamiselt šankri ja kindla lööbe tekkimisel. Analüüsi võib teha igal ajal.

 

Süüfilise kiirtesti komplektis on

-    1 kinnine alumiiniumkotike, mis sisaldab:
1 analüüsiseadet, 1 niiskust imava ainega kotikest, 1 plastpipetti.
Avage ümbriskotike ainult juhul, kui olete analüüsi tegemiseks valmis. Niiskust imava ainega kotikest ei tohi kasutada.
-    1 tilgutuspudel, mis sisaldab 1 ml lahjendit.
-    1 steriilne lantsett vereprooviks.
-    1 kasutusjuhend.

Vajalikud vahendid, mis ei kuulu komplekti: imav vatitampoon ja 70% alkohol.

Enne analüüsi tegemist lugege tähelepanelikult juhiseid. Analüüs on usaldusväärne ainult juhul, kui olete hoolikalt juhiseid järginud. Pidage kinni ette nähtud tilkade arvust ja analüüsi tõlgendamise ajast.
 

Kuidas süüfilise kiirtesti teha?

1.    Pese käed seebiga ja loputage veega puhtaks.
2.    Tõmba süüfilise testi ümbriskotike lahti (selleks ettenähtud sälgust) ja võtke ainult analüüsiseade ja pipett välja. Viska niikskust imava ainega kotike ära.
3.    Suru oranž varras üleni lantseti korpusesse kuni kõlab klõps, mis näitab seadme aktiveerimist (joonis 1).
4.    Eemalda oranž varras; selleks pöörake seda vasakule või paremale (joonis 2).
5.    Puhasta nimetissõrme või keskmise sõrme otsa alkoholis niisutatud vatitampooniga. Masseeri sõrmeotsa, et stimuleerida verevoolu.
6.    Suru tugevalt lantseti välimine osa sõrmeosale, mida on alkoholiga puhastatud, et saavutada hea kokkupuutepind. Vajuta päästikut (joonis 3).
7.    Otsak tõmmatakse automaatselt ja ohutult tagasi pärast kasutamist.
8.    Masseeri torgatud sõrmeotsa, et stimuleerida veretilga tekkimist (joonis 4).
9.    Aseta plastpipett ilma balloonile vajutamata vastu veretilka (joonis 5). Veri liigub kapillaarjõu toimel pipetti kuni pipetil märgitud jooneni. Võid masseerida sõrmeotsa uuesti, kui veri ei ulatu jooneni. Püüa vältida õhumullide tekkimist.
10.    Vii pipetiga kogutud veri analüüsiseadme proovisüvendisse; selleks vajuta pipeti ballooni (joonis 6).
11.    Oota, kuni kogu veri on süvendisse liikunud. Keera plastist tilgutuspudeli sinine kork lahti (hoia valget korki tihedalt suletuna) ja lisage 4–5 lahusti tilka analüüsiseadme proovisüvendisse (joonis 7).
12.    Vaata tulemusi 10 minuti pärast. Ära tõlgenda tulemusi, kui möödunud on üle 15 minuti.

Kuidas süüfilise kiirtesti tulemust tõlgendada?

Joone värvuse intensiivsus ei oma tähtsust analüüsitulemuste tõlgendamisel.

1.    Positiivne tulemus
Tõlgendamise aknasse tekib kaks värvilist joont märkide T (Test ehk analüüs) ja C (Control ehk kontroll) juurde. T-joon võib olla võrreldes C-joonega tugevamalt esile tulnud. Selline tulemus tähendab, et proov sisaldab TP-vastaseid antikehi ja teil tuleb pidada nõu arstiga.

2.    Negatiivne tulemus
Tekib ainult üks värviline joon märgi C (Control ehk kontroll) juurde. Selline tulemus tähendab, et vereproovist ei tuvastatud TP-vastaseid antikehi.

3.    Tulemus on kehtetu
Jooni ei teki või värviline joon tekib T (Test ehk analüüs) märgi juurde ilma, et C märgi juures tekib joon. Sellisel juhul ei ole võimalik analüüsitulemust tõlgendada ja tulemus tuleb lugeda kehtetuks. Soovitatav on analüüsi korrata teise SYPH-CHECK-1® analüüsiga.

Mida pean positiivse tulemuse korral tegema?
Positiivne tulemus tähendab, et verest on tuvastatud TP-vastaseid antikehi. Pea nõu arstiga ja näita talle analüüsitulemusi. Seejärel otsustab arst, kas edasised uuringud on vajalikud.

Mida pean negatiivse tulemuse korral tegema?
Negatiivne tulemus tähendab, et analüüsiga ei tuvastatud TP-vastaseid antikehi vereproovist. Samas sümptomite püsimisel on soovitatav pidada nõu arstiga.

Kui täpne on SYPH-CHECK-1®?
SYPH-CHECK-1® analüüs on väga täpne ja seda on oma ala spetsialistid kasutanud rohkem kui 15 aastat. Uuringutes on analüüsitulemused vähemalt 97,6%-l juhtudest sarnased võrdlusmeetoditega.

Toodetud Prantsusmaal. 

Süüfilise kiirtesti kasutusjuhend.

 

NB! Kui sul oli võimalus nakatuda süüfilisse, võis olla võimalus nakatuda ka mõnesse muusse suguhaigusesse. Suguhaiguste testikomplekt pn parim viis kindlaks teha, ega sa ei ole nakatunud ka muudesse haigustesse!

Suguhaiguste XL testikomplekt naistele

Suguhaiguste XL testikomplekt meestele

21.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.