PSA eesnäärme funktsiooni ja kuseteede testide pakett mehele

39.80 €
eesnäärme test

Testikomplekt meestele koosneb kahest erinevast kiirtestist, mis on mõeldud eesnäärme ja kuseteede (sh neerude) seisundi kontrollimiseks kodustes tingimustel:

1. Prosta-Check®  on kiire, lihtne ja täpne kodune kiirtest, mis tuvastab prostataspetsiifilist antigeeni (PSA) sisaldust Sinu veres.

 

Millal Sina viimati kontrollisid oma eesnääret?

Kodune kiirtest on mõeldud mehele vanuses 45-75 aastat.  Just selles vanusevahemikus  peab eesnääret kontrollima vähemalt kord aastas. Nüüd saad seda teha mugavalt, valutult ja privaatselt PROSTA-Check® kiirtesti abil. Testi tegemiseks on vaja ainult mõni tilk sõrmeotsa verd.

 Prostataspetsiifiline antigeen (PSA) on aine, mida toodab vaid eesnäärmekude ja millel on oluline roll spermatosoididele sobiva keskkonna loomisel seemnevedelikus. Osa PSAst satub siiski ka verre ning
seda on võimalik seal mõõta. Terve eesnäärme puhul on PSA tase seotud eesnäärme suurusega. Paralleelselt eesnäärme suurenemisega kasvab ka PSA tase veres. Ülimalt väärtuslikuks teeb PSA testi aga asjaolu, et
eesnäärmekasvaja rakkudest vabaneb verre mitmeid kordi rohkem PSAd kui tervest eesnäärmekoest. Seetõttu saab PSA testi edukalt kasutada ka eesnäärmevähi varaseks diagnoosimiseks.

Kasvaja kõrval võib PSA taset kergitada ka eesnäärmepõletik. Oluline on teada, et PSA taseme tõus veres ei tähenda alati, et mehel on vähk. Kasvaja tõenäosus on suur, kui PSA tase on väga kõrge (>20 ng/ml). Kui tase on
vaid mõõdukalt tõusnud, tuleb alati arvesse võtta teisi võimalikke PSA tõusu põhjustavaid haiguseid või tegureid. Enamasti on põhjuseks ikkagi eesnäärme healoomuline suurenemine või eesnäärmepõletik.
Väga oluline on jälgida PSA väärtuse muutumist aasta jooksul. Mida kiirem on PSA taseme tõus, seda suurema
tõenäosusega on põhjuseks pahaloomuline kasvaja.

Arstid soovitavad meestel, kel vanust rohkem kui 45 aastat, teha PSA test üks kord aastas..

  • Mida PROSTA-Check kiirtest näitab?

PROSTA-Check® kodune kiirtest näitab, kas prostataspetsiflise antigeeni (PSA) sisaldus sinu veres on normaalne või normist kõrgem. PSA sisaldus veres võimaldab hinnata eesnäärme füsioloogilist seisundit. PROSTA-Check® kiirtesti tulemus, mis on normist kõrgem (üle 4 ng/ml), näitab eesnäärme healoomulist või pahaloomulist suurenemist.

Eesnäärme suurenemine võib olla tingitud eesnäärmepõletikust (prostatiit) või võib adenokartsinoomi (eesnäärmevähi) korral olla kasvajaline.

  • Millal peab PROSTA-Check® kiirtesti kodus läbi tegema?

PROSTA-Check® kodust kiirtesti abil kindlasti peaksid ennast testima juhul, kui annad vähemalt ühele järgnevatest küsimustest vastuseks „jah“:

  • Valu või ebamugavustunne pärasoole ja munandite vahel, munandites, peenises alakõhus, kubemes või alaseljas. Valulikuks võivad muutuda nii kusemine kui ka seemnepurse.
  • Urineerimiskaebused
  • Sinu lähisugulastel on diagnoositud eesnäärme- või rinnavähki.
  • Soovid ise kodus kontrollida juba tarvitatava ravimi efektiivsust.
  •  

Eesnäärme- ja urotrakti probleemide varajane tuvastamine ja õige raviskeem annavad häid tulemusi!

 

2. Kuseteede infektsiooni kiirtest

Kuseteede infektsioon on urotrakti põletik, mis on tavaliselt põhjustatud bakteritest. Kuseteede infektsiooniga võivad nakatuda nii mehed, naised kui ka lapsed. Enam esineb kuseteede infektsiooni naistel või vanematel meestel kui eesnäärme suurenemine takistab uriini normaalset väljavoolu. Uuringud on näidanud, et elu jooksul tekib kuseteede põletik u. 40% nais-  ja 12% meessoost haigetel (allikas: arst.ee).

Kuseteede põletiku tuvastamise kiirtest on:

- lihtne ja mugav: testi on võimalik teha kodus
- kiire
- usaldusväärne

Pakend sisaldab: 2 testriba ja kasutusjuhendit.
Proovi tüüp: uriin
Meetod: immunograafiline kiirtest
Tuvastab: bakteriaalset infektsiooni

  • Kuidas testi läbi viia?

Testi läbiviimiseks tuleb konteinerisse (topsi) koguda varahommikune uriiniproovi. Asetage testriba uriiniga täidetud konteinerisse (topsi), võtke testriba konteinerist välja ning lugege vastuseid 60 sekundi pärast.

  • Miks on varajane diagnoos oluline?

Varajase staadiumi infektsioon võib olla sümptomaatiline. Haige vaevused ja sümptomid sõltuvad  põletiku paiknemisest kuseteedes. Praktilises töös jagatakse kuseteede põletikud kahte peamisse rühma. Kuseteede ülaosa- neerukarikad, neeruvaagen, kusejuha ja kuseteede alaosa- kusepõis, kusiti. Infektsiooni varajane avastamine takistab bakteri levik ja neeruvaagna põletiku tekkimist, mis põhjustab tugevat valu ja palavikku.

  • Mida testi tulemused mulle näitavad?

See on kolm ühes test, mis tuvastab uriinist valgeid vereliblesid (leukotsüüte), valke ja nitraate. Positiivse tulemuse puhul muudab testriba vastaval väljal oma värvi (vt lae endale alla testi kasutujuhend).

Eesnäärmeprobleemide varajane tuvastamine ja õige raviskeem annavad häid tulemusi!

Testikomplekt sisaldab kõike vajalikke vahendeid testi läbitegemiseks.

Videot Prosta-Check eesnäärme kiirtesti kasutamise kohta vaata siit:

 

ManusSuurus
PROSTA-check EST RUS 25.09.2014.pdf248.68 KB
IFU-Urinary Infection Test.pdf1.23 MB
39.80 €
Soovitatud tooted: 

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.