HIV kiirtest Simplitude
See HIV kiirtest on ühekordselt kasutatav immunokromatograafiline, in vitro diagnostika kiirtest HIV-1 ja HIV-2 antikehade tuvastamiseks täisveres. HIV kiirtesti saad teha endale sobival ajal ning kohas. Testi tegemiseks ei ole sul vaja minna laborisse ega testimispunkti. HIV testi tulemuse saad teada 15 minutiga.
Ainult testi tehes saad olla kindel, kas oled HI-viirusega nakatunud või mitte!
Kes peaks HIV testi tegema?
Testi peaks tegema:
- kõik, kellel on vähegi põhjust arvata, et neil võis olla kokkupuude HI viirusega;
- kui oled olnud kaitsmata vahekorras;
- kui sul on olnud sugulisel teel edasi kanduvaid haigusi (nt süüfilis);
- kui sul esineb üks või mitu järgmistest sümptomitest: pidev jõuetus- või väsimustunne; põhjuseta kaalukaotus; kuiv köha, mis ei ole põhjustatud suitsetamisest, bronhiidist ega kopsupõletikust; nädalaid kestev väike palavik ja/või kõhulahtisus: öine higistamine: nahalööve: suurenenud lümfisõlmed kaelal, kaenlaalustes või kubemes.
Kindlasti on soovitatav teha HIV test
- enne seksi uue partneriga;
- mõlemal partneril enne, kui otsustatakse loobuda kondoomide kasutamisest.
Kuidas HIV kiirtesti teha?
HIV kiirtest koosneb plastkassetis asuvast paberist testiribast. Testi tegemiseks tuleb asetada väike veretilk testiribale ja seejärel
lisada sinna testvedeliku (lahjendi) tilgad. Kui test on lõpule viidud, võib paberile ilmuda kaks joont. Nähtav kontrolljoon tähistab seda,
et lahjendi on edukalt lisatud ning et testi reaktiivid toimivad õigesti. Testjoon muutub nähtavaks, kui kasutatud proov
sisaldab HIV-antikehasid.
Millal saab pärast nakatumisohtlikku olukorda testi teha?
Kui organismis leitakse midagi kahjulikku (näiteks bakterid või viirused), hakkab immuunsüsteem seda kaitsta püüdes tootma antikehi. Igat tüüpi antikehad on unikaalsed ja just neid HIV kodune test avastama peabki. Iga organism toodab antikehi erineva kiirusega ja selleks, et neid vereproovis leida, peab antikehi olema piisaval hulgal. Negatiivne testitulemus ei pruugi olla õige, kuni nakatumisest on möödunud 3 kuud, sest organismil võib nii kaua kuluda piisava hulga antikehade tootmiseks.
HIV kiirtesti komplekti sisu:
1 HIV kiirtest
2 hõlpsalt järgitavat juhendit
1 proovivedelikuga pudel
1 tugiteenuste kaart
1 diskreetne ühekordselt kasutatav kott
1 kleepuv plaaster
Enne testi tegemist loe palun hoolikalt läbi testi tegemise juhend ja oluline info.
Vaata, kuidas teha Simplitude ByMe HIV kiirtesti (video on inglise keeles).
Mis on „aknaperiood“?
Pärast HIV-iga kokkupuudet võib aega minna 6–12 nädalat, enne kui keha hakkab tootma selle testiga tuvastatavaid antikehi. Seda vahemikku nimetatakse „aknaperioodiks“. Kui teed HIV enesetesti aknaperioodi jooksul, võid ekslikult saada negatiivse tulemuse. Kui usud, et oled hiljuti HIV-iga kokku puutunud, soovitatakse teha test uuesti pärast aknaperioodi möödumist.
Kui tihti tuleb HIV testi teha?
Kui sul on seksuaalkäitumise tõttu suurenenud oht nakatuda HI-viirusesse, on hea lasta end testida iga 3 kuu tagant.
Mis juhtub, kui mu testitulemus on NEGATIIVNE?
Oluline on teada, kas viimasest ohujuhtumist on möödunud 3 kuud. Kui see on nii ja oled testi õigesti teinud, oled tõenäoliselt HIVnegatiivne.
Kui viimasest ohujuhtumist on möödas vähem kui 3 kuud, pead testi 3 kuu pärast uuesti tegema.
Mis juhtub, kui mu testitulemus on POSITIIVNE?
HIV-positiivne seisund on hallatav ja HIV-nakkusega inimesed elavad kaua, aktiivselt ja tervislikult. HIV enesetest on sõeltest ja positiivse tulemuse saamine ei pruugi tähendada, et sul on HIV. Kui testitulemus on positiivne, pead minema tervishoiuasutusse järeltestimisele. HIV varajane diagnoosimine tähendab seda, et ravi saab alata varem. Ainult arst või tervishoiutöötaja saab soovitada õiget ravi.
Kas HIV testi saab kasutada teiste suguhaiguste või hepatiidi tuvastamiseks?
Ei, seda testi saab kasutada ainult HIV infektsiooni tuvastamiseks. Sellega ei saa testida teisi sugulisel teel levivaid infektsioone nagu herpes, süüfilis, klamüüdia, gonorröa või viiruslik hepatiit. Muude suguhaiguste tuvastamiseks mõeldud teste leiad meie avalehelt tootekataloogist.
Pea meeles, et olukorras, kus võib saada HI-viiruse (kaitsmata vahekord, süstla jagamine, seks suguhaigust põdeva partneriga jne), võib saada ka mõne muu infektsiooni.
Kõik tooted
- Inhalaatorid. Õhuniisutajad
- Vererõhuaparaadid, pulssoksümeetrid
- Kiirtestid. Antigeeni testid
- Köha, nohu. Palavik
- Reisimine. Putukatõrje
- Suguhaiguste testid. HIV kiirtest
- Lõpumüügihinnad kuni -60%
- Geenitestid
- Glükomeetrid. Kolesterooli, hemoglobiini jm mõõtmine
- Meestele
- Enne lapse saamist
- Abiks kaalulangetajale
- Allergia
- Toidutalumatus. Seedimine
- Toidulisandid, vitamiinid, mineraalained
- Liikumine. Sport. Tugisukad. Lõõgastus jm
- Kinkekaardid