Rauavaeguse (ferritiini) tuvastamise kiirtest FERRI-Check®

18.90 €
rauaveguse tuvastamine
rauavaeguse testimine

Rauavaeguse tuvastamise kiirtest annab teada, kas Sinu vere rauasisaldus on piisav. Kui veres pole piisavalt rauda, kujuneb organismis välja kehvveresus ehk aneemia ja selle võib olla tõsine mõju su tervisele ja elukvaliteedile.

Kuidas rauavaeguse tuvastamise kiirtest töötab?
FERRI-Check® on lihtsamalt öeldes rauavaeguse tuvastamise kiirtest.Test tuvastab sinu veres oleva proteiini nimega ferritiin. Ferritiini ülesanne on ladestada rauda rakkudesse - ta on justkui raua depoovorm.  Kui test näitab vähest ferritiini taset, siis on see märguanne, et sinu nn rauadepoo on tühjenemas. Rauapuuduse korral langeb ferritiini tase väga varajases faasis enne aneemia kujunemist. FERRI-CHECK hindabki sinu sõrmeotsast võetud veres olevat ferritini hulka, mistõttu võib FERRI-Checki testikasutada võimaliku rauavaeguse tuvastamiseks.
 
Rauavaeguse sümptomid. Kas sul esineb mõni neist?
  • väsimus, energiapuudus, apaatia;
  • hingeldamine;
  • kahvatus. Vaata näiteks oma igemete, huule või silmalaugude sisekülje värvi - kas olenemata su nahatoonist on need tavapärasest heledamad;
  • küünte ja juuste haprus;
  • peavalud;
  • rahutute jalgade sündroom;
  • koormusest tingitud kiirem südametegevus, õhupuudus.

Põhilised rauavaeguse tunnused nagu kahvatus, väsimus, peavalud, kiirenenud südamelöögisagedus ja õhupuudus füüsilise koormuse ajal tekivad järk-järgult ning võivad jääda märkamatuks. Seetõttu on oluline kindlaks määrata, kas raua hulk veres on kooskõlas selle kogusega, mida keha vajab. 

 

Kellel võib esineda rauavaegus? 

Rauavaegusaneemia on laialt levinud igas vanuses laste ja naiste ning vähem meeste hulgas.

  • Vähemalt 20% menstrueerivatest naistest kannatab rauavaeguse all;
  • raseduse ajal esineb rauavaegus kuni 45% naistest ja rauavaegus võib esineda ka rinnaga toitmise ajal;
  • lastel ja noorukitel intensiivse kasvuperioodi ajal;
  • paljusid taimetoitlasi kimbutab rauavaegus, sest loomsest toidust saadavat heemset rauda omastab organism paremini;
  • mao- või peensoole limaskesta kahjustuse korral (nt tsõliaakia, koliit, gastriit Helicobakter pylori korral) imendub tavalisest vähem rauda;

 

Kuidas rauavaegustest töötab?

FERRI-Check® on rauavaeguse tuvastamise kiirtest, mis on mõeldud ferritiini (proteiin, mis ladestab rauda rakkudesse) sisalduse
hindamiseks sõrmeotsast võetud verest. FERRI-Check®i testi võib kasutada võimaliku rauavaeguse tuvastamiseks. Test tehakse sõrmeotsast võetud täisvereproovist. Ferritiin on valk ja esmane raua vorm, mida säilitatakse rakus. Positiivne tulemus tähendab, et ferritiini tase veres on madalam kui 20 ng/ml ja rauapuudus on tõenäoline.

 
Mida teha siis, kui rauavaeguse kiirtesti tulemus on positiivne? Mida teha siis, kui tulemus on negatiivne?
Kui testi tulemus on negatiivne, siis viitab see kõrgemale ferritiini tasemele kui 20 ng/ml ja see on normis. Sellegipoolest peaksid pöörduma oma perearsti poole, kui sümptomid püsivad.
Kui testi tulemus on positiivne (st test tuvastas normist madalama ferritiini taseme), pöördu palun oma perearsti poole.
 
Kellele rauavaeguse kiirtest sobib?
Test sobib täiskasvanutele ja lastele alates 7. eluaastast. Veretesti läbiviimine on valutu ning lihtne, tulemused on valmis 10 minuti jooksul.
 
Testi täpsus on 98%.

Rauaveguse kiirtesti pakend sisaldab: 1 testkassett pipeti ja kuivatusainega; 1 pudel puhverlahusega, 1 steriilne lantsett (torkamisseade) vereproovi võtmiseks, 1 kasutusjuhend.

 

Rauavaeguse testi kasutusjuhend eesti keeles (pdf).

18.90 €

5% allahindlust järgmisest ostust ja uudiskirjad parimate pakkumistega!

Olen tutvunud ning nôustun privaatsustingimustega.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.